O mnie

O mnie i o fotografii

Fotografowanie, sztuka zatrzymywania obrazu, czasu, rzeczywistości; czynność pozwalająca na uwiecznienie tego co widzimy oraz czegoś więcej, tego co ulotne. Etymologia słowa fotografia doskonale oddaje istotę  tej aktywności – z greckiego photos – światło, grapho – piszę, graphein – rysować, pisać, dosłownie rysowanie światłem. Akt fotografii więc sprowadza się właśnie do walki ze światłem, a wynik tych zmagań najczęściej decyduje o jakości zdjęcia.
Chciałbym serdecznie powitać wszystkich na mojej stronie internetowej. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Mechatroniki

w Katowicach na kierunku mechatronika o specjalności Informatyka Obrazu i Dźwięku, którą ukończyłem z tytułem inżyniera. Ukończenie szkoły zmotywowało mnie do dalszej pracy – każdego dnia staram się rozwijać swoje umiejętności, ulepszać warsztat, wypracowywać własny styl oraz poszerzać wiedzę z zakresu fotografii, produkcji filmowej i dziedzin pokrewnych. Nie osiadam na laurach, satysfakcja płynąca ze zrobienia zdjęcia, z którego jestem bardziej niż zadowolony jest budująca, a zdobyte doświadczenie powinno zaowocować w przyszłości. Niniejsza witryna ma służyć jako internetowa galeria, portfolio moich „potyczek ze światłem”, a także jako płaszczyzna kontaktowa z osobami zainteresowanymi ewentualną współpracą jak i wymianą informacji i doświadczeń. Powinna przyczynić się do rozwijania mojej pasji.

Zachęcam do przeglądania rezultatów mojej pracy, a także do zapoznania się z ofertą. Jakiekolwiek propozycje, sugestie czy komentarze możecie przesyłać poprzez dział Kontakt.

 

Pozdrawiam serdecznie, Do zobaczenia po drugiej stronie obiektywu 🙂

WYSTAWY

 • 2017: Udział w wystawie zbiorowej KICZ. Kopalnia obrazu XIII.
 • 2017: “Kopalnia mediów” B1B, udział w wystawie w WRiTV Katowice.
 • 2017 : Udział w wystawie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego “Kochać Człowieka“. W Oświęcimskim Domu Kultury oraz galerii B&B Bielsko-Biała.
 • 2017 : Udział w wystawie zbiorowej FOTOGRAFIKA. W ramach projektu członka ZPAF Janusza Musiała. Kopalnia obrazu XIII.
 • 2015 : II m-ce w konkursie fotograficznym “Mistrzowskim Okiem Kibica”. Udział w wystawie pokonkursowej w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
 • 2013 : “Dziadkowie i wnuki“, udział w wystawie pokonkursowej i wyróżnienie.
 • 2013 : Wystawa w PWSZ w Oświęcimiu oraz pierwsza nagroda w konkursie fotograficznym “Starość w obiektywie“.

OSIĄGNIĘCIA

 • Oprawa graficzna samochodu rajdowego na potrzeby serialu “Pakt” produkcji HBO. Projekt oklejenia samochodu oraz stroju kierowcy. Model, grafika, wydruk. Całość powstała na realnym samochodzie biorącym udział w filmie. fragment: film grafika: grafika
 • Realizacja projektu fotograficznego „Oświęcim kiedyś i dziś”. Nowe fotografie z miasta zostały nałożone na stere fotografie pochodzące ze zbiorów kolekcjonerskich. Całość projektu mojego pomysłu i autorstwa Oświęcim kiedyś i dziś.
 • Fotografia na plakat do filmu “4:13 do Katowic”. Na zdjęciu Robert Więckiewicz. foto
 • Figuruję w internetowej bazie filmu polskiego. filmpolski.pl
 • Realizacja projektu fotograficznego dla muzeum w Kętach. „Podróż w czasie”. Nowe fotografie z miasta zostały nałożone na stere fotografie pochodzące ze zbiorów kolekcjonerskich. Całość projektu mojego pomysłu i autorstwa. www.muzeum.kety.pl/podroz-w-czasie. lub na mojej stronie Kęty kiedyś i dziś.

PUBLIKACJE

 • Liczne publikacje fotografii na łamach miesięcznika “Pszczelarstwo”. Wiele fotografii znalazło się na okładkach. Pszczelarstwo
 • Publikacje fotografii na wielu stronach internetowych. Pobieranych z moich banków zdjęć

Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) do celów komercyjnych i prywatnych, bez zgody autora Szymon Kaczmarczyk, materiałów zamieszczanych na stronie www.szymonkaczmarczyk.com zabroniona na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631. Zdjęcia zamieszczone w galerii, filmy oraz teksty jak również inne materiały nie będące elementem graficznym strony w całości lub fragmentach, chronią prawa autorskie. Wykorzystywanie do celów komercyjnych bez zgody autora zabronione. (Art. 115). Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.